DUDAK RENKLENDİRME / DUDAK KONTÜRÜ

DUDAK RENKLENDİRME / DUDAK KONTÜRÜ

DUDAK RENKLENDİRME / DUDAK KONTÜRÜ

Dudak kontürü dudağın çerçevelenmesi ve daha dolgun bir görünüme kavuşması için yapılan bir uygulamadır. Yoğun bir iş temposuna sahip olan ve gün içinde sürekli makyajlı olmak zorunda olan kişiler ile ince, soluk ve asimetrik dudak şekline sahip olan kişilerde uzun süreli güzel bir etki yaratır.

Gençlik dönemlerinde dolgun dudaklara sahip olan kişiler bile zaman içerisinde dudaklarındaki dolgunluğun kaybolduğunu ve dudaklarının kırıştığını ifade etmektedir. Dudağın bu denli form ve renk kaybetmesi ise başta yaş olmak üzere diğer faktörlerle yakından ilintilidir. Bu nedenle, dudak gençleştirme uygulamaları hem form kaybeden dudaklara hem de dolgunlaştırılmak istenen “doğal” dudaklara uygulanabilmektedir.

Kalıcı makyaj uygulamalarından birisi olan dudak renklendirme işlemi, dudak iç ve dış hattına uygulanan teknikleri kapsamaktadır.  Dudak gençleştirme uygulamaları arasında 2 yıla kadar kalıcılık sağlayan dudak kontürü ve kalıcı dudak makyajı işlemleri yer almaktadır.

Gece yatarken, havuza girerken, duş sonrası gibi günün her anında daima rujlu gibi görünme imkanı veren dudak renklendirme uygulamaları, en sevilen güzellik uygulamalarından birisidir. Tene ve dudak rengine en uygun renk seçenekleri değerlendirildikten sonra uygulanan dudak renklendirme işleminde hem kontür hem de tam dudak renklendirme yapılabilmektedir.

 

Dudak kontürü ve kalıcı dudak makyajı dövme işlemlerine benzer uygulamalara sahiptir. Tıpkı dövmede kişiye özel steril mikro iğneler kullanılır. Yalnızca dudak konturu uygulamasında dövmede olduğu kadar deriye nüfuz edilmemektedir. Dövme gibi kalıcılığa sahip değildir, belli bir süre sonra silinmeye başlar. Zamanla dudak derisindeki hücreler yapılan uygulamaları deforme eder ve günden güne kaybolmaya başlar. Dudak konturu yaptırdığınızda bu 2-3 sene kadar kalıcılık sağlayabilir. Ne zaman kaybolacağı kişiden kişiye göre farklılık gösterebilir. Bunun sebebi ise cilt yapısı ve dudak bakımına yapılan bakımla yakından alakalıdır.