KAVİTASYON

KAVİTASYON

KAVİTASYON

Kavitasyon, vücudun sorunlu bölgesine yoğunluğu azaltılmış ultrasonik ses dalgaları verilerek yağları yakmaya yarayan bir zayıflama, bölgesel zayıflama, selülit tedavi yöntemidir. Hedef bölgedeki yağları parçalayıp su ile absorbe ederek açığa çıkan yağ ve yağ asitlerinin lenf yolu ile vücuttan atılımını sağlar. Kesinlikle cerrahi bir uygulama değildir.

Uygulanacak bölgelerdeki yağlanma durumuna göre değişmekle birlikte genelde on gün aralıklarla dört ile sekiz seans arasında istenilen sonuçlar alınabilir. Tabi ki kavitasyon uygulamasının yapıldığı süreç boyunca nasıl olsa seanslara gidiyorum diye düşünerek diyet ve spor yapmayı da ihmal etmemek gerekir, unutmayın ki ne kativasyon ne de diğer yöntemler mucize yaratmazlar, sadece sizin bölgesel olarak incelmenize ve kilo vermenize yardımcı olurlar.

Kavitasyon uygulamasının ilk seansıyla beraber uygulama yapılan bölgedeki belirgin bir yumuşama hissedilir ve daha sonra bu yumuşama yerini sertleşmeye bırakır ve o bölgede küçülme meydana gelir. Gözle görülür sonuçları elde etmek için en az on beş gün beklemek gerekmektedir.

Kavitasyon uygulamasından önceki gün ve sonraki gün mutlaka günde iki buçuk litre su tüketilmesi gerekmektedir. Kavitasyon sırasında eritilten ve parçalanan yağların vücuttan atılması için su içilmesi çok önemlidir mutlaka buna uymak gerekir.

Kavitasyon uygulamasının bir seansı ortalama kırk dakika sürmektedir. İlk seans sonunda iki santimetre kadar bir incelme görülebilir ve daha sonraki seanslarda bu incelemeler devam eder