KİRPİK LIFTING

KİRPİK LIFTING

KİRPİK LIFTING

Kirpiklerde uzun süreli kıvrık ve kalkık bir etki sağlamak için yapılan Kirpik Lifting uygulamasında kısa ve düz kirpiklerde gür bir görünüm sağlanır ve bakışlara anlam kazandırılır. Böylelikle rimel kullanmadan da rimel görüntüsü elde edilmiş olur.

Kirpik çizgisine ilk olarak silikon bir ped yapıştırılarak uygulama başlamaktadır. Sonrasında da kirpikler tek tek geri doğru taranarak yapıştırılır. Hemen ardından da bu kıvrıklığı korumak için bazı solüsyonlar birkaç adımda uygulanır ya da bazı durumlarda da kirpikler kirpik bigudisine sarılır.

İlk aşamada geriye doğru yapıştırılmış kirpiklere mikro çubuklarla jel bir solüsyon sürülerek yaklaşık 15-20 dakika kadar bekletilir Bu aşamada, kirpiklerin tek tek ayrılması ve solüsyonun her bir kirpiğe eşit şekilde sürülmesi önemlidir. İkinci adımda kirpiğe başka bir solüsyon daha sürülür ve tekrar bekletilir.

En son adımda da kirpiklere keratin yüklemesi ve renk veren bir solüsyon daha sürülerek Kirpik Liftingi uygulaması tamamlanır. Kullanıma göre 2-3 ay arasında kalıcılık sağlayan Kirpik Lifting işleminin tamamlanması 45-60 dakika arasında sürmektedir.