MASAJ

MASAJ

MASAJ

G-5 masajı

G5 masajı, ritmik bir masaj aleti olan özel cihazı ile uygulanan, hızlı titreşimlerle sıkılaşma sağlayan ve selülit giderici etkisi olan bir uygulamadır. Özellikle selülit tedavisi ve bölgesel zayıflamada kullanılan G5, kaslarda biriken laktik asit ve ödemin atılmasında ve spazm tedavilerinde de oldukça başarılıdır.

G5 masajı uygulamasında, G5 adı verilen özel bir cihazdan faydalanılır. G5 cihazı, döner bir başlığa sahiptir ve bu başlığın uç kısmında cilt tipine ve masajın uygulanacağı bölgeye özel olarak tasarlanmış masaj başlıkları kullanılır. Masaj başlıklarınınn uç kısmında, cilt üzerinde titreşim oluşturmayı sağlayan çıkıntılar bulunur. Genellikle bacak ve kalça bölgesinde kullanılan G5 masajı, uygulandığı bölgede yağ yakımını artırarak sıkılaşma elde edilmesini sağlar. Ayrıca selülitli bölgelere uygulandığı zaman, ilgili bölgenin sıkılaşmasını sağlayarak selüliti ortadan kaldırır.

G5 masajının uygulandığı bir diğer alan ise bölgesel zayıflamadır. Her ne kadar tek başına kullanılmasa da, soğuk lipoliz ve lenf drenajı gibi bölgesel zayıflama süreçlerinde, G5 masajına da yer verilir. G5 masajı kişiye özeldir. Vücut tipine ve mevcut duruma göre bireylere uygulanması önerilen seans sayısı 10 ile 20 arasında değişir. Her bir seans süresi ise 15 ile 25 dakika arasındadır. G5 uygulama öncesi ve sonrası yapılacak olan bazı masaj ve egzersizler ise işlemden alınan verimi ciddi oranda artırabilir.

Uygulandığı bölgeden herhangi bir kızarıklık, yara veya ısıya bağlı tahriş oluşturmayan G5 masajı yöntemi, titreşim sayesinde sıkılaştırma ve yağ yakma prensibine dayanıyor. İyi bir cilt bakım uygulaması olmasının yanında, G5 masajı, kas dokusu üzerinde yer alan laktik asit miktarını düşürme özelliği ile de ödem giderilmesi ve kas spazmı tedavilerinde de sıkça tercih ediliyor.

Selülit Masajı

Beslenme bozuklukları, genetik yatkınlık, yaşam tarzı, hormonlar ve dolaşım bozukluğu gibi birçok sebep selülit oluşumuna neden olabilir. Selülit masajı bu problemin giderilmesinde uygulanan ve cilt altındaki problemli yapının sağlıklı haline dönebilmesi için yapılan, çeşitli teknikleri içeren bir masaj yöntemidir.

Selülit problemi, kadınlarda daha çok görülse de erkeklerde de ortaya çıkabilen, deri altında dolaşımın düzgün ve sağlıklı olmaması sebebiyle oluşan keseciklerin yağ dokusu ile sarılması ile deri altına yerleşen yapılardır.  En etkili tedavi yöntemi selülit masajıdır.

Selülit, bir cilt altı dolaşım problemi olduğu için, dolaşımı artıracak ve hızlandıracak en etkili çözüm masajdır. Bu sayede oluşan selülitin yerleşmesi ve büyümesi engellenebildiği gibi oluşan selülitin parçalanma süreci de masajla desteklenir.

Masaj için uygun yağlar ve uzman terapist eşliğinde problemli bölgeler hedeflenerek dokuya yönelik hareketler ile masaj uygulanır. Bu masajın amacı kas bölgesinden çok selülitli bölge olduğu için üst doku odağında masaj teknikleri seçilir. Tıkanık bölgelerin oksijenle temasının artması ve o bölgenin tekrar eski sağlıklı haline kavuşturulabilmesi için bölgedeki dolaşımın düzeltilmesi gerekir. Artan dolaşım ile birlikte kan akışı hızlanacak, hücrelere taşınan oksijen seviyesinde de artış olacaktır. Masaj ile birlikte üst tabakada artan ısı bu süreci destekleyecektir.

Relax Masajı

Relax Masajı, rahatlamanıza yardımcı olmak için pürüzsüz, kayma vuruşları kullanan nazik bir İskandinav kökenli bir yöntemidir.

Son derece nazik olan bu masaj uygulamasında, derideki duyusal sinir uçlarını uyarılır ve beynin endorfin salgılamasına neden olur. Bunlar vücudun doğal ağrı kesici, iyi hissetme duygusu yaratan iyi kimyasallardır. Relax Masajı’yla kan basıncı azalır, kalp hızı yavaşlar ve sindirim aktivitesi artar. Ayrıca kan dolaşımını artırarak vücudun atık ürünlerini uzaklaştıran lenfatik sistemini uyarır.

Dekolte ve Yüz Masajı

Yüzümüz vücudumuzdan çok daha önce yaşlanır. Özellikle vücudumuzun diğer bölgelerine göre dış etkenlere çok daha fazla ve uzun süreli maruz kaldığı için sıkıntıya, duygulara, gerilmeye, olumsuz tepki gösterir. Yüz buruşturmaya, kaş çatmaya, kaş kaldırmaya alışması kolaydır ve zamanla bu durum kırışıklıkları ortaya çıkartır. Bu nedenle kırışıklıkların ve sarkmaların geciktirilmesi için yüzün özenli bakımı gerekmektedir.

Yüz masajı iki adımdan oluşur. Birinci adım cildin derinlemesine temizliğinin yapılmasıdır. İkinci adımda ise dekolte ve yüz bölgesi bakımı yapılır. Yüz masajı için cilt yapısına uygun bir yağ seçilir. Cilt yapısına göre seçilen bir yağla dekolte bölgesinden başlayarak boyna ve yüze doğru uygulanır.

Bakım sırasında yüz kaslarının çalışması, bölge kaslarının güçlenmesi, kan ve lenf dolaşımının artması amacıyla özel hareketler yapılır. Yüz Masajı’yla ciltteki ölü hücreler yumuşar ve ciltten yok olur.